Opis kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Co po Bezpieczeństwie Wewnętrznym? Gdzie znajdę zatrudnienie?

Młodzi ludzie są dzisiaj bardzo samodzielni i myślą przyszłościowo. Dlatego też bardzo często wśród największych dylematów  młodych osób pojawia się wybór specjalności studiów, który umożliwi znalezienie w przyszłości wymarzonej, dobrze płatnej i dającej satysfakcję pracy. Jednym z kierunków, cieszącym się ogromną  popularnością i zainteresowaniem pośród szerokiego grona przyszłych studentów to bezpieczeństwo wewnętrzne. Gdzie można znaleźć po takich studiach pracę? Przyjrzyjmy się zagadnieniu bliżej. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Oferta studiów: cb.szczecin.pl

Co oznacza bezpieczeństwo wewnętrzne?

W pierwszej kolejności powinno się przyjrzeć się, co kryje się pod pojęciem bezpieczeństwa wewnętrznego. Jest to jeden z typów bezpieczeństwa, które łączy się z zagrożeniami , jakie znajdują się wewnątrz państwa. Pojęcie obejmuje w sobie także instrumenty przeciwdziałania zagrożeniom, jak też procesy zadowolenia interesów tudzież potrzeb społeczeństwa danego kraju. Poza tym , zapewnienie właściwego stopnia bezpieczeństwa wewnętrznego jest jedynym z nadrzędnych elementów polityki wewnętrznej państwa. Do tradycyjnych, głównych funkcji bezpieczeństwa zaliczyć można m.in..: asekurację terytorium , równowagę cywilną czy porządek polityczno- ustrojowy.

Opis kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne

Studia Bezpieczeństwo wewnętrzne dają ogrom atrakcyjnych możliwości zatrudnienia po ich zakończeniu . Prócz tego , także przebieg i tok  studiów należy do jednych z ciekawszych . W toku nauki odbywa się sporo atrakcyjnych przedmiotów, jak również zajęć praktycznych, które umożliwiają zdobycie nieocenionego na dalszej drodze zawodowej doświadczenia. Na studiach do dyspozycji słuchaczy oddano rozległą paletę specjalizacji, dzięki czemu każdy będzie mógł obrać oczekiwaną dziedzinę , w której będzie mógł pogłębiać swoją wiedzę.

Wtoku studiów głównie słuchacze poszerzają wiedzę z kierunku szeroko pojętego bezpieczeństwa danych, osób tudzież mienia. Dodatkowo , w toku studiów uczestnicy uzyskują umiejętności praktyczne, które są nie tylko cenne na drodze kariery zawodowej , ale także w życiu codziennym, np. samoobrona. Do bardzo popularnych specjalności, należą:

 • kryminologia i kryminalistyka,
 • cyber obronność,
 • bezpieczeństwo transportu,
 • ochrona dóbr i mienia.

Obszerny wachlarz wielorakich możliwości zawodowych po ukończeniu kierunku studiów bezpieczeństwo wewnętrzne

Jeżeli jesteś młodą, prężną osobą, która poszukuje dla siebie dalszej nauki, która pozwoli na osiągnięcie nienagannego statusu życia zawodowego, należałoby wybrać studia w Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych. Po bezpieczeństwie wewnętrznym znajdziemy pracę w takich sektorach jak:

 • służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne  (w tym m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Śledcze, Centralne Biuro Antykorupcyjne),
 • zatrudnienie w wojsku (po studiach otrzymujemy stopień oficerski),
 • zarządzanie kryzysowe ( zatrudnienie w sztabie zarządzania kryzysowego, bądź w dziale bezpieczeństwa jednostek organizacyjnych),
 • specjalista BHP,
 • specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa,
 • ochroniarz,
 • detektyw,

oraz inne.

 

Ukończenie studiów bezpieczeństwo wewnętrzne pozwala więc na pracę zarówno w służbach mundurowych , jak i na cywilnych etatach - wszystko jest zależne od naszych indywidualnych upodobań zawodowych

Jeżeli szukamy projektów na studia, które dadzą nam trwałą, atrakcyjną i dobrze płatną pracę , perfekcyjnym wyborem będzie specjalność bezpieczeństwo wewnętrzne. Takie rozwiązanie sprawi , że będziemy osobami wszechstronnie wykształconymi, które pracy będą mogły szukać w {bardzo wielu| wielu  instytucjach. Postaw na przydatny kierunek, który pozwoli na osiągnięcie zawodowych marzeń i planów.