Różne metody inwestowania w nieruchomości!

Kiedy wiesz już, dlaczego warto inwestować w nieruchomości, wkracza w kolejny etap. 

Zaczynasz zastanawiać się, jak ją sfinansować. 

1. Kredyt hipoteczny. 

Do zalet tej opcji zaliczymy bez wątpienia długi okres spłaty. To możliwość rozłożenia spłaty na wiele lat, co zmniejsza miesięczne obciążenie Twojego budżetu. Raty są stosunkowo niskie, podobnie jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania. 

Wadami z kolei określić można to, że aby bank udzielił Ci kredytu, musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową. Zwykle niezbędny jest też znaczny wkład własny. 

2. Leasing nieruchomości. 

Tak, nieruchomości także można leasingować! Zaletami tej formy jest to, że nie potrzebujemy aż tak dobrej kondycji finansowej przedsiębiorstwa, jak przy ubieganiu się o kredyt – sprawdzana jest nie tyle zdolność kredytowa, co odpowiednie zabezpieczenie. A rozliczenie zakupu sfinansowanego za pomocą leasingu może dać podstawę do obniżenia podstawy opodatkowania.

Wady to z kolei fakt, że w umowie leasingowej nie nadpłacamy kolejnych rat. A leasingodawcy mogą nałożyć  limit minimalnej wartości, którą musi posiadać nieruchomość, aby mogła zostać nabyta w tej formie.

3. Inwestorzy prywatni. 

Kojarzysz grupy na Facebooku, na których ludzie z kapitałem szukają innych ludzi do wspólnego działania w nieruchomościach? Zaletami tej formy jest to, że możesz uzyskać finansowanie od osoby prywatnej i nie musisz posiadać pełnej kwoty. To ułatwia działanie inwestycyjne, na przykład flipy. 

Wadami takiej formy finansowania mogą być… ludzie. Musisz dokładnie sprawdzać, z kim masz do czynienia. Jeśli działasz z ludźmi, których nie weryfikujesz, możesz narazić się na problemy. 

4. Crowdfunding. 

Do zalet grupowanego inwestowania w nieruchomości zalicza się stosunkowo niski próg wejścia. Jako inwestor sam wybierasz, w co zainwestować i nie musisz być nieustannie zaangażowany w inwestycję. 

Jaką wadę można zobaczyć? Nie masz całkowitej kontroli nad procesem i decyzjami strategicznymi. No i zdarza się, że projekty upadają. 

Możliwości inwestowania jest wiele. Ważne, aby wybrać tą, która najbardziej Ci odpowiada. 


Kontakt

Champion Invest

ul. Mickiewicza 34
70-386, Szczecin

tel. 797 101 084

e-mail: biuro@champion-invest.pl

 

Formularz kontaktowy