Spotkanie dla inwestorów

Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i dowiedz się, czy inwestowanie w nieruchomości pod wynajem wciąż się opłaca

Cel inwestycyjny? Mieszkania w Szczecinie to dobry kierunek

Lokaty czy rachunki oszczędnościowe cały czas pozostają mniej atrakcyjną formą generowania dodatkowych zysków niż mieszkanie na wynajem. Szczególnie dotyczy to mniejszych, lokalnych rynków. Lokata, ani tym bardziej system emerytalny niekoniecznie są gwarantem bezpieczeństwa finansowego na przyszłość. Wprawdzie inwestycja w mieszkanie pod wynajem wymaga dobrego planu, jest to jednak opłacalna i bezpieczna forma inwestowania.

Szczecin – dobra alternatywa dla większych miast

Inwestycja w nieruchomość znajdującą się w dobrej lokalizacji w Szczecinie, jest znacznie tańsza niż podobna mieszcząca się w większych miastach (Warszawie, Krakowie czy Trójmieście). Po stronie argumentów za inwestowaniem w Szczecinie stoi znacznie niższy koszt nieruchomości, a także mniejsze obciążenie kapitału. Jest to rynek stosunkowo duży, napływają do Szczecina studenci, miasto znajduje się blisko granicy z Niemcami. Zatem o wynajem nie powinno być szczególnie trudno, a jeśli przyjdzie sprzedać nieruchomość można również liczyć na zysk.

Jakie mieszkania cieszą się największym zainteresowaniem?

Szczecin nie wyróżnia się w tym punkcie od innych miast. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kawalerki, które mogą kosztować nawet poniżej 100 tys. zł. Równie chętnie kupowane są mieszkania dwupokojowe, których ceny zaczynają się od ok. 150 tys zł. Średnia rentowność z inwestycji na tym rynku wynosi niemal 8%. To jeden z najwyższych wyników w Polsce.

Zysk nie jest gwarantowany. Co zrobić żeby go osiągnąć?

Jak zawsze olbrzymie znaczenie ma sama lokalizacja. Istotne będą tu dobre połączenia z centrum miasta czy  bliskość centrów handlowych. Nie mniejsze znaczenie będzie miał standard wykończenia mieszkania. Czym lepsze warunki, tym możemy liczyć na wyższy przychód z wynajmu.

Dobrym pomysłem może okazać się kupno mieszkania w nieco niższym standardzie. Remont nie musi kosztować majątku. Bilans ostatecznie może wyjść na korzyść inwestora. Drobne odświeżenie + cena mieszkania w rezultacie mogą generować mniejszy koszt niż kupno nieruchomości w wysokim standardzie. Niemałe znaczenie ma również znalezienie odpowiedniego najemcy, który nie tylko będzie regularnie opłacał czynsz, ale zamieszka na długo, co pozwoli uniknąć okresów, w których mieszkanie pozostaje bez lokatorów.


Kontakt

Champion Invest

ul. Mickiewicza 34
70-386, Szczecin

tel. 797 101 084

e-mail: biuro@champion-invest.pl

 

Formularz kontaktowy