Spotkanie dla inwestorów

Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i dowiedz się, czy inwestowanie w nieruchomości pod wynajem wciąż się opłaca

BEZPIECZNA PRZYSTAŃ DLA KAPITAŁU

W obecnych okolicznościach gospodarczych i rynkowych wiele osób zastanawia się jak w bezpieczny sposób ulokować swój kapitał. Do tej pory dość modnym było lokowanie kapitału na lokatach bankowych lub kontach oszczędnościowych. Dokonując jednak szerszej analizy aktualnego poziomu inflacji oraz oprocentowania lokat bankowych warto zadać sobie pytanie, czy przechowywanie kapitału w banku jest korzystne?

Wiele osób decyduje się na ulokowanie swojego kapitału w bardziej bezpiecznych przedsięwzięciach, na przykład w sektorze rynku nieruchomości.

Biorąc pod lupę roczną rentowność najmu w wielu polskich miastach okazuje się, że wynosi ona blisko 5%. Jeśli podejmiemy decyzję o zakupie mieszkania, czynsz najmu powinien wystarczyć na opłacenie rat związanych z kredytem. Według ekspertów z Narodowego Banku Polskiego i wielu innych ekspertów z rynku nieruchomości inwestycje w najem są bardziej opłacalne niż ulokowanie pieniędzy na lokacie bankowej lub koncie oszczędnościowym.

Decydując się na ulokowanie kapitału w nieruchomości powinniśmy wiedzieć, gdzie warto szukać mieszkań. Najbardziej opłacalnym będzie wynajem mieszkań
w miastach, w których kwota najmu jest wysoka, a cena zakupu mieszkania stosunkowo niska. Korelację tego stwierdzenia można zaobserwować między innymi
w Gdańsku. Ceny mieszkań w przeliczeniu na 1m2 są stosunkowo niewielkie w porównaniu za najem. Inny trend kształtuje z kolei
w Krakowie, tam ceny mieszkań
są wysokie, a czynsz za wynajem jest na średnim poziomie.

Istotnym aspektem przy zakupie mieszkania jest zarówno jego cena, jak i lokalizacja. Wielu inwestorów decyduje się na zakup mieszkania do remontu, pod warunkiem, że takie mieszkanie będzie atrakcyjne pod względem lokalizacyjnym. Dość popularne są mieszkania dwupokojowe z rozkładowymi pokojami. Na mieszkania tego typu jest największy popyt.

Podejmując decyzję wynajmu mieszkania, można zapewnić sobie stały comiesięczny dopływ gotówki. Oczywiście, oprócz inwestycji w mieszkania można wziąć pod uwagę lokale użytkowe. Zainteresowanie wynajmem nieruchomości jest duże, zwłaszcza jeśli chodzi o studentów lub młode osoby pracujące.
Takie osoby zawsze będą szukać mieszkań
do wynajęcia.

 Inwestowanie w nieruchomości stanowi bezpieczną przystań dla naszego kapitału.

Jest to zabezpieczenie naszej przyszłości. Inwestowanie w nieruchomości jest bardzo dobrym sposobem na lokatę kapitału. Dodatkowo, oprócz aspektów finansowych mieszkanie możemy przekazać dzieciom lub rodzinie. Jeśli zmienią się plany lub inwestor podejmie inna drogę lokowania swojego kapitału, każdą nieruchomość można sprzedać.
Inwestorzy, którzy podjęli z nami współpracę poza własnością lokalu uzyskują średnio 7% rocznego zysku.
Mieszkania będące w naszym portfelu znajdują się w województwie zachodniopomorskim.
Jeśli chcecie dowiedzieć się wiecej o naszych inwestycajch, zachęcamy do kontaktu!


Kontakt

Champion Invest

ul. Mickiewicza 34
70-386, Szczecin

tel. 797 101 084

e-mail: biuro@champion-invest.pl

 

Formularz kontaktowy